Kaip išsinuomoti automobilį?

Automobilio nuoma yra populiarus ir gana paprastas būdas keliauti po miestą ar atostogauti. Tačiau pirmą kartą nuomojantiems automobilį tai gali būti bauginantis dalykas, todėl toliau aprašėme procesą, kad būtų lengviau.

Kaip pradėti: nuomos bendrovės pasirinkimas

Pirmasis automobilio nuomos žingsnis – išsirinkti nuomos bendrovę. Yra ir didžiųjų automobilių nuomos bendrovių, ir mažesnių vietinių įmonių, kurios siūlo nuomotis automobilius. Didžiosios bendrovės Lietuvoje, ypač Vilniuje ir Kaune, tokios kaip „Sixt”, „Autobanga” ir „Avis”, dažnai turi daugiau filialų, automobilių parkų ir mažesnes kainas nei kitos bendrovės, tačiau jos taip pat gali būti labai užimtos, jei nuomojatės oro uosto filiale arba didžiajame mieste. Tuo tarpu kitos bendrovės ne visada turi naujausius modelius, tačiau paprastai jos geriau aptarnauja klientus bei turi mažiau eilių. Svarbu iš anksto ištirti savo galimybes, kad galėtumėte pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią bendrovę.

Rezervavimas

Pasirinkę nuomos bendrovę, turėsite rezervuoti transporto priemonę paskambinę arba apsilankę jos interneto svetainėje. Įsitikinkite, kad pateikėte būtiną informaciją, įskaitant nuomos datas, pageidaujamą automobilio tipą ir paėmimo bei išvežimo vietą. Paprastai rezervacijoms reikia galiojančios kredito kortelės; priklausomai nuo bendrovės, kai kurios gali nustatyti autorizavimo užlaikymą, o kitos ima išankstinį mokestį už tuo metu numatomą rezervacijos kainą. Prieš sutikdami su sąlygomis, būtinai perskaitykite visas sąlygas, nes kai kurios bendrovės gali reikalauti papildomų mokesčių, atsižvelgiant į amžių ar nuomos laikotarpio trukmę ir t. t. Tai taip pat gali turėti įtakos draudimo apsaugai ir pan.

Reikalavimai vairuotojams ir draudimas

Norėdami išsinuomoti automobilį, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų, turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir kredito kortelę. Jei esate jaunesnis nei 21 metų, daugelis bendrovių už nuomą ims papildomą mokestį; kai kurios netgi gali reikalauti, kad įsigytumėte papildomą draudimą. Prieš atlikdami rezervaciją, būtinai patikrinkite, kokius reikalavimus taiko bendrovė ir ar nėra kokių nors apribojimų ar specialių reikalavimų dėl jūsų amžiaus ar kitų sąlygų.

Kalbant apie draudimą, visos nuomos bendrovės reikalauja, kad nuomininkai turėtų savo asmeninį automobilio draudimo polisą (kuris paprastai apima nuomą) arba įsigytų draudimą iš pačios nuomos bendrovės. Svarbu atidžiai perskaityti abu polisus ir suprasti, kokios rūšies draudimo reikia atsižvelgiant į jūsų asmeninę situaciją.

Registracija ir automobilio atsiėmimas

Kai atvyksite į nuomos vietą, turėsite užsiregistruoti, pateikdami užsakymo informaciją ir vairuotojo pažymėjimą. Nuomos bendrovė turėtų parūpinti jums automobilį pagal tai, kokio tipo automobilį rezervavote; prieš išvažiuodami iš aikštelės, būtinai jį atidžiai apžiūrėkite, kad bet kokias problemas būtų galima išspręsti nedelsiant. Kai viskas tenkina, pasirašykite visus dokumentus ir atsiimkite raktelius!

Transporto priemonės grąžinimas

Grąžinant išsinuomotą automobilį svarbu įsitikinti, kad degalų bakas pilnas, nėra jokių pažeidimų ir iš automobilio išimti visi asmeniniai daiktai. Prieš grąžindami automobilį į aikštelę, prieš atiduodami raktelius dar kartą patikrinkite, ar nėra jokių mokėtinų mokesčių ar rinkliavų. Kai visus šiuos dalykus išbrauksite iš sąrašo, viskas bus paruošta!

Tinkamai išsinuomoti automobilį gali būti lengva ir nekelti streso. Laikydamasis pirmiau nurodytų veiksmų, kiekvienas gali sėkmingai išsinuomoti automobilį be jokio vargo ar painiavos. Sėkmingo vairavimo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *